Munca de inginerie a echipamentelor poate fi utilă

Ingineria Gear

INTECH are o vastă experiență în ingineria și proiectarea angrenajelor, motiv pentru care clienții ne abordează atunci când caută o soluție unică pentru nevoile lor de transmisie. De la inspirație până la realizare, vom lucra îndeaproape cu echipa dvs. pentru a oferi suport de inginerie expert pe tot parcursul procesului de proiectare. Serviciile noastre de design interior și software-ul SolidWorks CAD ne oferă suport și capacități de inginerie incredibile pentru a oferi o gamă de servicii de inginerie a angrenajelor. Aceste servicii includ:

Inginerie inversă

Ingineria inversă poate fi o tehnică utilă pentru a rezolva o serie de probleme obișnuite de proiectare a uneltelor. Această practică poate fi utilizată pentru a determina geometria angrenajului unui angrenaj vechi uzat care trebuie înlocuit sau pentru a recrea un angrenaj atunci când desenele originale nu sunt disponibile. Procesul de inginerie inversă include deconstruirea unui angrenaj sau ansamblu pentru a-l evalua și analiza. Folosind instrumente avansate de măsurare și inspecție, echipa noastră de ingineri experimentați folosește acest proces pentru a determina geometria angrenajului exact a angrenajului dvs. De acolo, putem crea o copie a originalului și putem gestiona fabricarea completă a uneltelor dvs.

Proiectare pentru fabricabilitate

Când vine vorba de producție pe scară largă, ingineria și proiectarea angrenajelor sunt cruciale. Proiectarea pentru fabricabilitate este procesul de proiectare sau inginerie a produselor, astfel încât acestea să fie ușor de fabricat. Acest proces permite descoperirea problemelor potențiale la începutul fazei de proiectare, care este timpul cel mai puțin costisitor pentru a le rezolva. Pentru proiectarea angrenajului, trebuie luată în considerare cu atenție geometria precisă a angrenajului, rezistența, materialele utilizate, alinierea și multe altele. INTECH are o vastă experiență în proiectarea angrenajelor pentru fabricabilitate.

Reproiectați

În loc să începeți de la zero, INTECH vă oferă posibilitatea de a reproiecta treptele - chiar dacă nu am fabricat originalul. Indiferent dacă angrenajele dvs. au nevoie doar de mici îmbunătățiri sau de o reproiectare completă, echipele noastre de inginerie și producție vor colabora cu dvs. pentru a îmbunătăți calitatea uneltelor.

Am ajutat nenumărați clienți să creeze soluțiile exacte de care au nevoie.


Ora postării: 24 iunie - 2121